EKİBİMİZ

Duysal Aşkun Çelik, PhD.

Founding Partner

duysal-askun-celik

Nişantaşı Anadolu Lisesi ve ABD Arrowhead High School’daki eğitimini yüksek onur derecesi ile tamamladı. Daha sonra Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü, ardından da Klinik Psikoloji yüksek lisans programını birincilikle tamamladı.

İş yaşamına 2000 yılında Nestlé Türkiye İnsan Kaynakları departmanında başladı. Ardından Colgate Palmolive Türkiye satış departmanına müşteri yöneticisi asistanı olarak geçti ve çalışmalarına ticari pazarlama iş analisti olarak devam etti.  2002 yılı son çeyreğinde Acıbadem Sağlık Grubu uzman kadrosuna geçti. Grupta gerçekleştirdiği kurumsal çalışmalar arasında çağrı merkezleri elemanlarıyla iş problemleri üzerine uzun soluklu bir proje ve sağlık personeli ve yöneticilerine yönelik çeşitli eğitim ve danışmanlık programları yer almaktadır. Bunun yanında 2002-2007 yılları arasında danışman ve eğitmen olarak çeşitli eğitim ve danışmanlık firmalarıyla çalıştı. Bu firmaların başında RCBA Door ve UykuTulumu gelmektedir.

2004 yılında  90 ülkede 15,000 gönüllü çalışanı bulunan uluslararası NGO

Humanity’s Team Türkiye’nin kurucu koordinatörlüğü görevine başladı. Grup bünyesinde son iki yılda Dünya Ekip ve Operasyon koordinatörlüğü yaptı. Sorumluluk alanında yer alan insan kaynakları fonksiyonu kapsamında dünyanın değişik lokasyonlarında çalışan kişilerle ekipler kurdu ve İK süreçlerini yönetti.

2007 yılında “Çağrı Merkezlerinde İş Yaşamı Kalitesi” adlı doktora çalışmasını tamamladı. Bu çalışmada Çağrı Merkezi çalışanlarının işten ayrılma niyetlerini azaltmak için ne gibi kurumsal girdiler olması gerektiği üzerine bir kurumsal model geliştirdi. Söz konusu araştırma İstanbul’da bulunan 8 Kurumsal Çağrı Merkeziyle geliştirildi. Bu çalışma kapsamında tüm yöneticiler ve çalışanlarla mülakat ve anket çalışmaları gerçekleştirdi.

2004 yılından beri, kendi kurduğu kişisel gelişim platformu DeğişimGrup ve daha sonra kurucu ortağı olduğu Smart Solutions İnsan Kaynakları firması bünyesinde profesyonel hizmetler veren Dr. Duysal Aşkun, kurumsal eğitimler, insan kaynakları süreçleri, ekip kurma ve liderlik, yönetici, kişisel gelişim, yönetici geliştirme programları ve kariyer koçluğu konularında uzmandır. Bugüne kadar çalıştığı kuruluşlar arasında IFC Dünya Bankası, ZQAN Azerbayjan, Koray İnşaat, Acıbadem Proje Yönetimi, Novartis Türkiye, Borova Yapı, Biruni Laboratuarları, IB Tech Yazılım, Polimeks İnşaat ve Taahhüt A. Ş., SGS Süpervise Etüd Gözetim Hizm. A. Ş., Zarakol A. Ş., Corio Gayrimenkul, Tribecca İletişim, Dia Holding, Yapı Kredi Emelilik, Botek Otomasyon, Sinangil A.Ş., Unilever San. Ve Tic. A.Ş., International Power, TUI & Hotelbeds, Nestlé Türkiye, Doğan Online, Oyakbank Çağrı Merkezi, BAT Tobacco, Atalante Tour, Flokser-Suetser, Anadolu-Bil Eğitim Kurumları, Akgün Kuyumculuk, Reklam Yaratıcıları Derneği, BPO-IBM, , Uğur Eğitim Kurumları ve Kasdav bulunmaktadır.

Doç. Dr. Duysal Aşkun Çelik aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesi MBA programı kapsamında insan kaynakları yönetimi, liderlik ve örgütsel davranış konularında dersler vermektedir.

Cem Kafadar

Founding Partner, Smart Solutions Turkey

[singlepic id=11 w=220 h=330 float=right]

1965 yılında İstanbul’da doğdu. 1987 yılında İTÜ İnşaat Fakültesi’nden İnşaat Mühendisi olarak mezun olduktan sonra 1988 – 1998 yılları arasında Koç grubu bünyesinde yer alan Garanti Koza İnşaat’ta şantiye şefliği, teknik ofis müdürlüğü, proje müdür yardımcılığı gibi farklı görevlerde çalıştı. 1998 yılından 2004 yılına kadar Alarko’da iç denetim uzmanlığı, planlama şefliği, iş sağlığı ve güvenliği uzmanlığı  görevlerinde bulundu. 2004 – 2006 yılları arasında da IKEA Ümraniye projesinde Teknik Müdür olarak görev aldı. 2006 yılında internet üzerinden danışmanlık hizmetleri verdiği kendi şirketini kurdu. 2007 yılından bugüne 1inşaat Bilişim Reklamcılık Ltd. Firmasında kurucu ortak olarak yer almaktadır.

2001 yılında yapı sektörü ile her türlü bilgiye internet üzerinden kolay erişilebilmesi amacıyla www.yapirehberi.net’i, 2003 yılında Keremhan Eke ile birlikte yapı sektörüne yönelik ilanların yayınlandığı “Her ilan yeni bir fırsattır” sloganı ile www.yapiilan.com’u, 2007 yılında da bugun itibarı ile inşaat sektöründen 40.000’in üzerinde üyesi bulunan Türkiye’nin ilk sektörel sosyal ağ platformu olan www.1insaat.com platformunu yayına geçirdi. 8 yıldır internet üzerinde yayında olan, inşaat sektörü ile ilgili her türlü bilgi paylaşımı ve mesleki yardımlaşmayı hedefleyen 12.000’in üzerinde inşaat sektöründen üyesi bulunan 1insaat.com e-posta grubunun yöneticiliğini yapmaktadır.

İnternet üzerindeki faaliyetleri ile birlikte 2003 yılından bugüne İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nde Yönetim Kurulu üyesi olarak görev almaktadır. Son 5 yıl içinde üniversite, meslek odaları ve farklı sivil toplum kuruluşlarında inşaat sektörü ve internet konuları ile ilgili davetli konuşmacı olarak çeşitli seminerler vermiştir.

Gürhan Kalkan

Solution Partner

Yöne-Team (www.yone-team.com)

Gürhan Kalkan

Having graduated from Istanbul University Business Administration program in 1997, Gürhan Kalkan has held several positions at Bilgi Group, specialized in documentation systems and consultancy. In those three years of employment at Bilgi Group, Gürhan has worked as a sales representative, network documentation consultant, and as a product manager of Tektronix Professional Printing Systems. In 2000, Gürhan moved to US, state California for enrollment in an MBA program. At his first year, Gürhan gave a break to the program, during the time which he has developed a larger interest for outdoor travelling and wilderness adventure. During his six years of employment at Birch Circle Adventures, he worked as an Operation Manager and a Trainer. Gürhan has been specialized in Swift Water Rescue, River Rafting, and has been instructing Raft Guiding and Rescuing since 2003. As of 2004, he launched his first business ? Nomadic Adventures in California, and served private groups and communities as a Destination Management Company. By 2006, he launched Uyku Tulumu Turizm Organizasyon Ltd.Şti. in Istanbul, to provide land services for Nomadic Excursions as an ?A? class certified travel agency in Turkey. After several years of experience in outdoor and adventure training, Gürhan has developed a sub-brand called Yöne-Team Creative Solutions under Uyku Tulumu and has been providing corporation/company outdoor training solutions since 2006.

 

Adnan Duygun, MBA.

Training Partner

Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi’nde Bilgisayar ve Elektronik Bölümü, Kontrol Bilim Dalı’ında Lisans, Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Yönetim Yüksek Lisans, İstanbul Ticaret Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Uluslararası Ticaret Yüksek Lisans ve İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Pazarlama Yüksek Lisans programlarını tamamladı.  Halen İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme doktora programına devam etmektedir.

Atıl Elektronik San. Tic. Ltd. Şti.’nde Teknik Servis Yöneticisi, 3A Bilgisayar, Elektronik, Telekomünikasyon Ltd. Şti. ‘nde Pazarlama ve Satış Yöneticisi, Group 4 Securitas Güvenlik Hizmetleri A.Ş.’de İş Geliştirme Yöneticisi, Kulvar Bilgisayar Donanım Yazılım Ltd. Şti.’nde Pazarlama ve Satış Müdürü, İstanbul Genç İşadamları Derneği’nde Genel Sekreterlik Danışmanı olarak görev yapmıştır.

Bazı firmalarda ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi kurulumu projesinde görev alan Adnan Duygun’un uzmanlık alanları arasında; Toplam Kalite Yönetimi, ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi, Yönetim ve Organizasyon, Öğrenen Organizasyonlar, Sistem Düşüncesi, Sistem Dinamikleri, Stratejik Yönetim ve SWOT Analizi, Pazarlama Yönetimi, Satış Yönetimi, Kişisel Satış, Uluslararası Pazarlama, Uluslararası Ticaret konuları bulunmaktadır.